Gå til indhold
Forsiden | Kontakt | Ledige job | For ansatte | Presse og nyheder | Web-TV | tysk flag engelsk flag |

Region SyddanmarkTil forsiden

Region SyddanmarkpilKontaktpilKoncern Kommunikation

Koncern Kommunikation

Kommunikationsdirektør

Søren Braun
Tlf.: 76 63 18 70
Mobil: 29 20 18 70
Mail: sbr@rsyd.dk

Chefsekretær

Pernille Lund
Tlf.: 76 63 18 71
Mobil: 29 20 18 71
Mail: plu@rsyd.dk

Team Sundhed

Assisterer de afdelinger, der beskæftiger sig med sundhed, psykiatri- og socialområdet.

Kristoffer Voigt Rasmussen, Chefkonsulent - Primær kontaktperson
Tlf.: 29 20 18 61 / e-mail: kvr@rsyd.dk

Carsten Bruun, Presserådgiver
Tlf.: 76 63 18 99 / Mobil: 20 26 33 92 / e-mail: carsten.bruun@rsyd.dk

Casper Nielsen, It-konsulent
Mobil: 29 20 14 44 / e-mail: casper.nielsen@rsyd.dk

Jacob Wichmann Agerholm, Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 29 20 18 80 / e-mail: jwa@rsyd.dk

Jane Birch Larsen, Kommunikationsrådgiver
Mobil: 30 55 98 42 / e-mail: jbl@rsyd.dk

Janni Møller Frandsen, Kommunikationsrådgiver/webansvarlig (barsel)
Tlf.: 29 20 18 72 / e-mail:jam@rsyd.dk

Mira Borggreen, Kommunikationsrådgiver
Mobil; 29 20 18 74 / e-mail: Mira.Borggreen@rsyd.dk

Sanne Safarkhanlou, Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 29 20 15 16 / e-mail: sas@rsyd.dk

Tine Glindvad Polat, SoMe Manager
Mobil: 26 71 33 45 / e-mail: tgp@rsyd.dk

Team Stab og udvikling

Assisterer HR, Regional IT, Økonomi, Regional Udvikling og Syddansk Sundhedsinnovation.

Anne Lund Petersen, Chefkonsulent (barsel) - I barselsperioden varetager Kristoffer Voigt Rasmussen fra Team Sundhed rollen som primær kontaktperson
Mobil: 29 20 14 36 / e-mail: alp@rsyd.dk

Astrid Westergaard, Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 29 20 18 28 / e-mail: astrid.westergaard@rsyd.dk

Ida Holten Sejbjerg, Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 29 20 15 17 / e-mail: ihs@rsyd.dk

Louise Vandel, Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 29 20 14 92 / e-mail: Louise.vandel@rsyd.dk

Martin Grøn, Webredaktør (barselsvikar)
Tlf.: 29 20 18 31 / e-mail: martin.gron@rsyd.dk

Morten Pickel, Kommunikationsrådgiver
Tlf.: 29 20 18 78 / e-mail: morten.pickel@rsyd.dk

Stine Redsted. Koncern intranetredaktør (barselsvikar)
Tlf.: 29 20 19 68 / e-mail: Stine.Redsted@rsyd.dk

Thomas Laursen, Medierådgiver
Tlf.: 29 20 18 40 / e-mail: tla@rsyd.dk

Team Film og foto

Yder assistance inden for video- og filmydelser, herunder dronefilm, animationer og still fotos.

Christian Juul Mikkelsen, Film- og medieproducent - primær kontaktperson
Mobil: 29 20 19 80 / e-mail: cjm@rsyd.dk

Anders Christensen, Film- og medieproducent
Mobil: 29 20 13 70 / e-mail: afc@rsyd.dk


Siden er sidst opdateret 14-07-2020.
Kontakt Region Syddanmark

Region Syddanmark | Tlf: 76 63 10 00 | CVR nr. 29190909 | Skriv til Regionen | Om hjemmesiden | Sitemap | Tilgængelighedserklæring